W całym kraju żyje blisko 230 tysięcy niepełnosprawnych dzieci do 16. roku życia. Dorosłych osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności jest w Polsce ponad milion. Co najmniej tyle samo opiekunów czasem na granicy fizycznej i psychicznej wytrzymałości oczekuje na wsparcie, jakim jest opieka wytchnieniowa. Tylko do 16 listopada gminy i powiaty mogą składać wnioski o wsparcie z Funduszu Solidarnościowego. Fundacja Habilis służy w tym zakresie radą i pomocą w realizacji całodobowej opieki.

Opieka wytchnieniowa dzieli się na dwa moduły: opiekę w domu osoby niepełnosprawnej i opiekę całodobową poza miejscem zamieszkania. Fundacja Habilis zajmuje się tą drugą formą: na dwa tygodnie przejmujemy opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, zarówno dziećmi jak i osobami dorosłymi. Zapewniamy im doskonałe warunki w jednym z kilku ośrodków, jakie mamy do dyspozycji w różnych lokalizacjach: m.in. nad morzem, w górach, w Wielkopolsce. Nasi podopieczni mają zapewnioną całodobową opiekę specjalistów, pełne wyżywienie i doskonałe warunki do wypoczynku. A w tym czasie ich opiekunowie, ich najbliżsi mogą zregenerować siły, wyremontować mieszkanie, odpocząć.

Opieka wytchnieniowa jest w stu procentach finansowana przez Fundusz Solidarnościowy i nie wymaga wkładu własnego ani osoby niepełnosprawnej, ani jej opiekuna, ani gminy czy powiatu. Jedyne co samorząd musi zrobić, to złożyć wniosek do Funduszu (termin mija 16 listopada!) I powierzyć nam realizację opieki na podstawie osobnej umowy.

Oczywiście służymy pomocą w przygotowaniu wniosku o finansowanie oraz w dalszej realizacji programu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny - nr : 602 405 353 lub mailowy biuro@HABILISFUNDACJA.PL

Sprawdź możliwości dofinansowania

LogoLogo